Elektroniskās deklarēšanas sistēma

Grāmatvežiem ir jāprot ne tikai sastādīt dažādi dokumenti un veikt dažādus auditus un pārbaudes, viņiem bieži nākas sastapties ar dažādām programmām un sistēmām, kuras viņiem ir jāzina kā lietot. Viena no šādām sistēmām ir Elektroniskās deklarēšanas sistēma jeb EDS.

EDS ir sistēma, kura nodrošina ērtu un drošu veidu, kā jebkuram grāmatvedim ar interneta starpniecību Valsts ieņēmuma dienestā (VID) elektroniski iesniegt dažādas nodokļu un citas informatīvas deklarācijas, pārskatus un citus svarīgus dokumentus. Sistēma paredz arī tādas iespējas, kā elektroniski sagatavot iesniedzamos pārskatus un deklarācijas, vēlāk aplūkot un, ja nepieciešams, izlabot vai par dzēst šos dokumentus, izdrukāt izveidotos dokumentus, iesniegt dažādus dokumentu precizējumus, kārtot visus savus ievadītos dokumentus un viegli tos pēc tam atrast, pārbaudīt, vai visi ievadītie dati ir pareizi, un, protams, elektroniski parakstīt un iesniegt ievadītos dokumentus un sekot līdzi to apstrādes procesam.

Šāda elektroniska sistēma nodrošina ne tikai to, ka to var izdarīt no mājām vai biroja, netērējot laiku un nedodoties un Valsts Ieņēmuma dienesta biroju, bet tiek nodrošināta arī precīzāka datu ievade, jo tiek samazināta iespēja, ka notiks pārrakstīšanās vai aprēķinu kļūdas, pateicoties automātiskai dokumentu pareizrakstības pārbaudei. EDS nodrošina arī detalizētu pārskatu par to, vai un kā ir nosūtīti dati un cik veiksmīgi tas ir izdevies. Un pats svarīgākais – šī sistēma ir bez maksas.

Šo sistēmu var izmantot ne tikai grāmatveži, bet jebkurš cits nodokļu maksātājs – fiziska vai juridiska persona, izmantojot piekļuvei vai nu eParaksta viedkarti, elektronisko identifikācijas karti, virtuālo eParakstu vai slēdzot līgumu ar VID papīra formātā.

Lai šo sistēmu varētu izmantot, nav nepieciešami nekādi īpaši smalki parametri, tikai dators ar interneta pieslēgumu, kāda no šīm pārlūkprogrammu versijām vai jaunāka versija – Microsoft Internet Explorer 6.0, Mozilla Firefox 3.0 vai Apple Safari 3.1.2., jāatļauj piekļuve programmai JavaScript un jābūt pieejamam savam elektroniskajam pastam.

Šī ir sistēma, kura ievērojami atvieglo kā grāmatvežu, tā citu nodokļu maksātāju ikdienu un veidu, kā iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam visus svarīgākos un obligātos dokumentus.

Vairāk par EDS šiet ->www.vid.gov.lv