Grāmatvedība mājās

Ienākumu un izdevumu plānošana – tas ir finansiālas veiksmes sākums un pamats. Tas attiecas ne tikai uz firmām un uzņēmumiem, bet arī uz mūsu ģimenes budžetu, no kura plānošanas ir atkarīgs vai mums izdosies nomaksāt visus rēķinus, vai pietiks naudas ikdienas vajadzībām, vai būsim spējīgi iegādāties sadzīves tehniku, atļauties aizbraukt ceļojumā u. t.

Vēlreiz gribu atzīmēt, ka grāmatvedība mājās ir ļoti svarīga un noderīga, bet ne vienmēr cilvēks vai ģimene ir gatavi kaut ko tādu uzsākt.
Mēģināsim apskatīt dažādus gadījumus un tos izanalizēt. Piemēram, kad grāmatvedība mājās nepalīdz?

Tad, kad jums nav ienākumu vai arī tie ir ļoti mazi, ja jūs vēl neesat iekārtojies darbā vai arī vēl tikai mācāties un strādājat tikai dažas stundas dienā, ja jūsu ienākumi sastāda tikai piekto vai desmito daļu no jūsu izdevumiem, tad grāmatvedība un finanšu uzskaite, diez vai jums palīdzēs. Tādos gadījumos, vispirms jāparūpējas par to, lai parādās darbs un regulāri ieņēmumi, jo tad arī uzlabosies jūsu finansiālais stāvoklis un būs iespēja naudas resursu plānošana.

Grāmatvedība jums nevarēs palīdzēt arī tajā gadījumā, ja jums galvā svilpo vējš un jūs nezināt naudai vērtību, ja jūs ar to mētājaties pa labi un kreisi, labi zinot, ka vajadzības gadījumā, vecāki ir gatavi izsniegt jūsu pieprasīto naudas summu. Ja jūs pats nemākat patstāvīgi nopelnīt naudu, nezināt tās vērtību, tad jums personīgo finanšu līdzekļu uzskaite nepalīdzēs, jo jums pat nav nojausmas, ko nozīmē personīgie finanšu līdzekļi.

Grāmatvedība jums nepalīdzēs arī tajā gadījumā, kad jūs viss apmierina un jūs necenšaties sasniegt kaut ko vairāk, peldat pa straumi un negribat savā dzīvē neko mainīt.

Ja jūs piederat pie kādas no iepriekš aprakstītajām situācijām, tad pirms grāmatvedības uzsākšanas, jums vajag kārtīgi pastrādāt pie sevis un uzlabot situāciju, vai arī turpināt dzīvot, tā kā dzīvojat, jo jūs pats varat izlemt, ko jūs savā dzīvē vēlaties.

Kādos gadījumos noder grāmatvedība, kura tiek veikta mājās.

Jūs neierakstāties savā budžetā.

Katru reizi jūsu ģimenes budžets tiek iztērēts līdz nullei, bet tad, kad rodas neparedzēti gadījumi, sanāk tā, ka jūs tērējat vairāk nekā pelnāt. Šajā gadījumā, jums tik tiešām vajadzīga grāmatvedība, kura palīdzēs optimizēt ienākumus un izveidot situāciju tā, ka jūsu ienākumi pārsniegs jūsu izdevumus.

Jums ir kredīti vai citi parādi.

Šajā gadījumā grāmatvedība ir vienkārši nepieciešama, jo tā palīdzēs tikt galā ar šo situāciju, pēc iespējas ātrāk atdot parādus, atbrīvos jūsu ģimenes budžetu no šī sloga un pavērs tam jaunas iespējas.

Jums jāsakrāj noteikta naudas summa.

Piemēram, jums ir jāveic kāds lielāks pirkums vai jāsakrāj nauda ceļojumam, grāmatvedība palīdzēs jums to izdarīt daudz ātrāk.
Apstākļi liek jums skaitīt naudu.

Jums ir noteikti ieņēmumi, jūs zināt vērtību naudai un cenšaties to lietot saprātīgi, jūs ekonomējat to, bet neesat skopulis, bet kādreiz ar to visu tikt galā ir ļoti grūti. Šajā gadījumā grāmatvedība jums palīdzēs izvērtēt visus naudas izdošanas virzienus.

Jūsu finansiālais stāvoklis ir uzlabojies.

Piemēram, jūs esat nomainījis darbu un tagad jūsu ieņēmumi ir daudz lielāki, sāk parādīties neizmantoti finansiālie līdzekļi, kurus jūs sākat krāt vai pat sākat investēt. Liekas, ka viss ir kārtībā, bet īstenībā, grāmatvedība jums ir kļuvusi vēl aktuālāka, jo lielākas naudas summas sāk apgrozīties, jo sarežģītāk ir to visu pārvaldīt.

Izlasot šo rakstu ir skaidrs, ka personīgo finansiālo līdzekļu grāmatvedība ir ļoti svarīgs instruments jebkuru dzīves mērķu sasniegšanā, kuri ir saistīti ar naudu, bet der atzīt arī tādu faktu, ja cilvēks pats nevēlas iemācīties apieties ar naudu, uzlabot savu finansiālo stāvokli, tad grāmatvedība viņam nepalīdzēs.