Grāmatvedības cenas

gramatvedibas cenasGrāmatvedības pakalpojumu, kā jau visiem zināms ir viens no dārgākajiem pakalpojumiem, ko uzņēmums var sniegt, un ne par velti Latvijā ir tik daudz uzņēmumu, kas sniedz šāda veida pakalpojumus. Ja jums, kā uzņēmējam vajadzīgi grāmatvedības pakalpojumi parasti ir divas dažādas iespējas, kā tos saņemt, un tās ir algot savu patstāvīgo grāmatvedi vai arī izvēlēties ārpakalpojumu sniedzējus, kas par noteiktu samaksu veiks visu jūsu dokumentu apstrādi veidojot kopējo uzņēmuma grāmatvedību. Katri no šīm iespējām ir savi plusi un savi mīnusi, tomēr atkarībā no tā, kāda lieluma uzņēmums jums ir jums labāks būs viens vai otrs variants. Cenu ziņā abi pakalpojumi ir līdzvērtīgi, bet skatoties no tā, vai jums ir mazs uzņēmums ar mazu apgrozāmo līdzekļu daudzumu vai liels interneta veikals ar tūkstošiem pirkumu mēnesī jums jāizvēlas pareizākais un izdevīgākais risinājums. Gan iekšējais grāmatvedis,  gan ārpakalpojumu sniedzējs var būt izdevīgs tomēr abu variantu darbības principi ir visai atšķirīgi, kur, piemēram, ārpakalpojumu sniedzēji vairāk izmanto koplietošanas tehnoloģijas un glabā failus un dokumentus internetā uz serveriem, bet iekšējie grāmatveži parasti vairāk izmanto fiziskos dokumentus un tādā veidā izmanto mazāk jaunās tehnoloģijas, kas varētu patiks vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Būtībā, ja vēlaties iekšējo grāmatvedi jūsu uzņēmumam būs jāalgo pilna vai nepilna laika darbinieks, kas veiks visus šos grāmatvedības pakalpojumus, bet algojot speciālu cilvēku jums tas izmaksās visai dārgi gan paša darbinieka algā, gan nodokļos, ko samaksāsit par šo darbinieku. Jums vēl protams arī būs jāmeklē piemērotākais cilvēks šāda darba veikšanai un jāpērk grāmatvedības programmas lai varētu jūsu darbinieks veikt visas nepieciešamās darbības. Šādas darbības atmaksājas tikai tad, ja jums ir lielāks uzņēmums un grāmatvedim būs pietiekoši daudz darbi, lai nodarbinātu viņu katru dienu.

Ja izvēlēsities saņemt ārpakalpojumu grāmatvedības pakalpojumus, tad jums parasti ik mēnesi tiks piestādīta fiksēta vai mainīga summa par šo pakalpojumu sniegšanu atkarībā no tā, cik daudz dokumentus un darbības uzņēmumam būs jāveic jūsu vietā. Šādiem ārpakalpojumu sniedzējiem parasti ir liela pieredze, daudz zinošu darbinieku un lētas cenas, tomēr ja jums ir lielāks uzņēmums, tad visticamāk jūs nevarēsit atļauties šāda veida pakalpojumus, jo palielinoties dokumentu un darbību skaitam cenas nekrīt pietiekoši ātri un parasti šie uzņēmumi pieprasa cenu no 1-3 Eiro par katru izveidoto dokumentu.

Neatkarīgi no tā, kuru no šīm abām iespējām jūs izvēlēsities cenas var variēt diezgan ievērojami un arī grāmatvežu algas variē no mazām līdz lielām atkarībā no darba stāža jeb pieredzes.