Kāpēc izmantot mākoņu tehnoloģijas grāmatvedībā?

Mūsdienās mākoņu tehnoloģijas tiek ļoti plaši izmantotas dažādās jomās, jo tas ir veids, kā taupīt laiku, naudu un resursus. Tas mūsdienās ir labākais veids, kā uzglabāt datus lielā apjomā un ar tiem operēt. Kur gan vēl vairāk nepieciešama iespēja droši uzglabāt datus ja ne grāmatvedībā, tieši tāpēc mākoņu tehnoloģijas nu jau ir kļuvušas par neatņemamu sastāvdaļu daudzu uzņēmumu finanšu kārtošanā. Jāsaka gan, ka liela daļa uzņēmēju vēl uz to skatās skeptiski, taču, lai kliedētu šaubas, esam apkopojuši svarīgākos iemeslus, kāpēc ikvienam uzņēmumam vajadzētu izmantot mākoņu tehnoloģijas grāmatvedībā.

Datu aizsardzība

Daudzi uzņēmēji uz mākoņu tehnoloģijām skatās skeptiski tieši tāpēc, neuzskata tās par gana drošām. Viņi uzskata, ka ja informācija tiek glabāta tiešsaistē, pastāv liela iespēja, ka kāds datiem varētu viegli piekļūt, taču tā nav. Mākoņu tehnoloģijas mūsdienās ir daudz drošākas, nekā datu uzglabāšana datora atmiņā vai ārējā atmiņas nesējā. Datu rezerves kopiju veidošana nemaz nav tik vienkārša, taču bez tās neiztikt, jo citādāk informācija no datora var pazust. Ja dati tiek glabāti mākonī jeb tiešsaistē, tie ir drošībā un vienmēr pieejami no jebkuras ierīces.

Iespēja piekļūt vairākiem lietotājiem no dažādām vietām

Ja finanšu dati tiek glabāti mākonī, tiem var piekļūt ikviens, kam uzņēmums ir devis piekļuves tiesības. Piemēram, ja nepieciešams piesaistīt papildus grāmatvedi, finanšu konsultantu vai kādu citu personu, to var izdarīt jebkurā laikā, vienkārši sniedzot šai personai piekļuves tiesības. Arī uzņēmuma grāmatvedim tas dod iespēju strādāt no jebkuras vietas, kaut vai mājām, jo datiem viņš var piekļūt arī no sava privātā datora. Tas uzņēmuma darbību padara elastīgāku, kas mūsdienās ir ļoti svarīgi.

Automātiski programmas atjauninājumi

Izmantojot grāmatvedības programmas, ir ļoti svarīgi nodrošināt tām regulārus atjauninājumus, lai vienmēr būtu pieejama jaunākā, labākā un drošākā grāmatvedības programmas versija. Ja tā nav mākoņprogramma, atjauninājumi būs jāveic manuāli, bet mākonī programmas atjaunināšana vienmēr notiek automātiski.

Vieglāka datu ievade

Mākoņu tehnoloģijas izmantošana var nodrošināt arī daudz vieglāku datu ievadi. Piemēram, ja uzņēmums izmanto interneta veikalu pakalpojumus, interneta veikals var pieslēgties grāmatvedības programmas mākonim un jau uzreiz importēt bankas izraktus mākonī. Tāpat šādas programmas var tikt integrētas ar citām programmām un tādējādi dati var tikt ievadīti automātiski, izmantojot API. Tas ievērojami atvieglos grāmatveža darbu un viņš varēs pievērsties svarīgākiem uzdevumiem.

Vieglāka datu pārsūtīšana

JA dati tiek glabāti mākonī, tad tie nekad nebūs jāpārsūta personām, kurām ir pieeja mākonim. Piemēram, grāmatvedim nav jāpārsūta dati uzņēmuma vadītājam un otrādāk. Arī tad, ja datus jāpārsūta kādām, ar uzņēmumu nesaistītām personām, kurām nav piekļuves mākonim, datu pārsūtīšana var būt vienkāršāka, jo, kā jau tika minēts, programmas var tikt savienotas.