Vai viegli būt grāmatvedim?

Mūsdienās, pasaulē ir vairāki tūkstoši profesiju. Tāda profesiju daudzveidība rada labvēlīgus apstākļus visai cilvēcei. Jāsaka, ka katra profesija ir nepieciešama un tai ir zināmi mērķi. Īpašu vietu, visā profesiju klāstā, ieņem grāmatveža profesija. Ja jūs, jebkuram grāmatvedim uzdosiet jautājumu, vai viņa darbs ir sarežģīts, jūs saņemsiet viennozīmīgu atbildi “jā”. Lai kļūtu par profesionāli šajā jomā, jums ir jāzina daudz nianšu, ciparu, rēķinu, likumu, kur sameklēt vajadzīgo informāciju, kā ar to rīkoties un vēl daudz kas cits. Grāmatvežiem, vajag labi orientēties jebkuros dokumentos, nepieļaut ne vismazākās kļūdas, neuzmanība šajā darbā nav pieļaujama. Strādājot šajā darbā, ir jāatceras, ka likumdošanā, visu laiku notiek izmaiņas, kuras grāmatvedim noteikti ir jāzina, un viņš nevienam nevarēs pateikt, ka kaut ko nav zinājis. Grāmatvedim vajag kontrolēt notiekošo procesu, ka arī regulāri jātrenē sava atmiņa.

Grāmatveža darbs ir stingri reglamentēts, to var uzskatīt, par vienu, no šīs profesijas mīnusiem. Šis darbs neattīstīs jūsu radošo potenciālu un neļaus jums paplašināt savu fantāziju robežas. Grāmatvežiem bieži vien, ir jāpilda priekšniecības norādījumi, pat, ja viņi tiem nepiekrīt, jāmāk glabāt komerciālos noslēpumus. Daudzi uzskata, ka grāmatveža darbs, nav piemērots ambicioziem cilvēkiem. Pie mīnusiem tiek atzīmēts arī tas, ka grāmatvedim, par savām kļūdām ir “dārgi jāmaksā” – soda naudas, atlaišana, kriminālatbildība.

Lai strādātu par grāmatvedi, ir nepieciešama racionāla un matemātiska domāšana. Cilvēkam vajag labi orientēties skaitļos un ciparos, viegli apgūt jauno informāciju. Cilvēks, kuram patīk humanitārie priekšmeti, diez vai jutīsies labi veicot aprēķinus, rēķinot nodokļus, vai izpildot tamlīdzīgas darbības.

Grāmatveža darbs aizņem daudz laika, tāpēc, ka visa atbildība par uzņēmumu, gulstas uz viņa pleciem, bieži vien viņi atrodas nepārtrauktā stresā, kurš atstāj iespaidu uz viņu veselību un attiecībām ģimenē. Šajā darbā, tieši tāpat, kā visos citos darbos, ir ļoti svarīgi, lai tas jums patīk, jo tad, tas jums nekad neliksies garlaicīgs, jūs to darīsiet ar prieku un tad jau arī virzīšanās pa karjeras kāpnēm, vairs nav aiz kalniem.

Šajā profesijā ir daudz perspektīvu, neskatoties, uz to, ka tā ir sarežģīta. Grāmatveža profesija vienmēr ir pieprasīta darba tirgū, tāpēc, ka jebkuram uzņēmumam ir nepieciešams grāmatvedis. Grāmatvedim ir iespēja komunicēt ar lielu daudzumu cilvēku. Tā ir kolosāla dzīves pieredze, kura ļauj atklāt cilvēku būtību. Grāmatveža darbs ir lieliska iespēja sevi kontrolēt un disciplinēt. Gribi tu to vai negribi, bet strādājot par grāmatvedi, tev ir jāiemācās uzņemties atbildība. Grāmatveža darbs attīsta loģisko domāšanu, palīdz apgūt jaunāko informāciju. Grāmatveža darbs, dod iespēju strādāt no mājām, kas daudziem cilvēkiem nav mazsvarīgi.

Daudzi iebildīs, ka mūsdienās ir ļoti daudz grāmatvežu, jā, mēs jums varat piekrist, grāmatvežu patiešām ir daudz, bet tas, ka jūs esat grāmatvedis, vēl nenozīmē, ka jūs esat labs grāmatvedis, kuru gaida jebkurš uzņēmums. Tikai strādājot, pilnveidojoties, gūstot pieredzi, apmeklējot seminārus, jūs varat kļūt par tādu grāmatvedi, kura slava ies jums pa priekšu.